Przewodniczący Rady Gminy Gaszowice informuje, że ze względu na przerwę wakacyjną w miesiącu lipcu nie będzie sesji Rady Gminy, ani posiedzeń Komisji, a także nie będą pełnione dyżury przez radnych w Urzędzie Gminy.

OG-BR.0002.6.2017

ZAWIADOMIENIE

Przewodniczący Rady działając na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z 2016 r. poz. 446 z późn. zm.) zwołuje na dzień 22.06.2017 r. o godz. 1600 sesję Rady Gminy Gaszowice w sali Domu Sportu w Łukowie Śląskim, przy ulicy Lipowej 15.

 

 

 

pup

Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku serdecznie zaprasza do udziału w Jarmarku Sezonowych Ofert Pracy. Przedsięwzięcie skierowane jest do osób zainteresowanych znalezieniem odpowiedniego zatrudnienia, a także poszukujących pracy sezonowej w kraju i za granicą. Wystawcami będą zaproszeni pracodawcy, punkty pośrednictwa pracy OHP oraz agencje pracy. Pracownicy rybnickiego urzędu pracy zaprezentują oferty pracy, propozycje szkoleń oraz będą udzielali porad w zakresie poradnictwa zawodowego, a także możliwości otrzymania środków na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Podczas Jarmarku przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy w Rybniku będzie udzielał porad z zakresu praw i obowiązków wynikających z podejmowania prac sezonowych. Jarmark odbędzie się dnia 19 czerwca 2017 r. w godzinach od 10:00 do 12:00 na rybnickim Rynku (domki wolnostojące).

Serdecznie zapraszamy do udziału!

 

JSOP

 

        FOPC Dura Lex Sed Lex pragnie poinformować, że w związku  z okresem wakacyjnym
od 20 czerwca do 1 września 2017r., poradnia prawna w budynku Urzędu Gminy Gaszowice będzie zawieszona.

        Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem porady prawnej prosimy o kontakt pod numerem 733 185 340
oraz zapraszamy do siedziby Fundacji w Rybniku na ul. Powstańców Śląskich 3 pok. 101
w następujących godzinach:

poniedziałek  -  9:00 - 12:00
wtorek -        13:00 - 16:00
środa -            9:00 - 12:00
czwartek -       9:00 - 12:00
piątek -           9:00 - 12:00

Za utrudnienia Przepraszamy.

Stowarzyszenie Działań Lokalnych Spichlerz zaprasza na wielkie świętowanie do Czernicy.
Przed nami VI Piknik Historyczny, który odbędzie się tradycyjnie w Boże Ciało,
które w tym roku przypada 15 czerwca 2017 r.
W programie:
- biegi uliczne (dzieci i dorośli),
- gry terenowe z nagrodami,
- wypuszczenie 700 balonów z helem,
- wystawy dawnych fotografii,
- grupy rekonstrukcyjne z przestrzeni wieków,
- występy artystyczne i koncerty,
- widowisko plenerowe (godz. 21:00) w reżyserii Katarzyny Chwałek-Bednarczyk,
- pyszna, lokalna gastronomia.
Szczegóły  www.sdlspichlerz.pl

baner piknik

 

tozsamosc szczerbic

W Szczerbicach ruszył projekt „Zostaw wnukom cząstkę siebie, czyli rodzinne poszukiwania tożsamości Szczerbic”  Jest to inicjatywa grupy mieszkańców, która ma na celu zebranie i zarchiwizowanie zdjęć, materiałów, dokumentów, opowieści i innych pamiątek z historii szczególnie Szczerbic oraz okolic. Każdy z nas znajdzie w pamięci wiele sytuacji, kiedy szukał pamiątek po swoich przodkach, ich zdjęć czy przedmiotów, do których mamy szczególny sentyment. Niestety, często jest już za późno bo przedmioty te wylądowały dawno temu na śmietniku lub Bóg wie gdzie. Dlatego właśnie jest realizowany ten projekt – aby zostawić potomnym ślad naszej historii. Należy podkreślić że organizatorom NIE ZALEŻY NA ZABIERANIU PAMIĄTEK a jedynie na ich sfotografowaniu, zeskanowaniu czyli zarchwizowaniu po prostu.

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołożyć swoją cegiełkę do tego żęby asze wnuki wiedziały „jak to piyrwej bydało” zapraszamy na spotkanie w małej Sali OSP Szczerbice w dniu 5 lipca o godzinie 19.00.


Na spotkanie bardzo prosimy zabrać pamiątki jakie Państwo znajdziecie w swoich zbiorach i podzielić się zarówno nimi jak i opowieściami. W przypadku pytań organizatorzy proszą o kontakt pod numer telefonu 502 491 784.

Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego organizuje Konkurs pod hasłem "Sekap i Orsip - w świecie e-usług" Polega na udzieleniu odpowiedzi na 5 pytań związanych z systemami sekap.pl oraz orsip.pl poprzez przesłanie ich za pomocą formularza konkursowego.

Czas trwania konkursu: 7-30 czerwca 2016 r. (na pytania można odpowiedzieć w dowolnym momencie)

Szczegóły: http://www.e-slask.pl/article/informacje_ogolne_konkurs

W ciągu pięciu dni  (4 -8 lipca lub 1-5 sierpnia 2016 r.) dzieci będą miały okazję zaprzyjaźnić się z bohaterami książek Astrid Lindgren i samemu przeżyć ich przygody. Uczestnicy otrzymują całodzienne wyżywienie, opiekę animatorów. Koszt 250,00/osoba.
Zapisy do 30 czerwca.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozpoczyna pilotażowy Program „Dofinansowanie zadań realizowanych przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji”. O udzielenie dofinansowania w formie dotacji mogą się ubiegać osoby fizyczne będące właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnego budynku mieszkalnego. Szczegółowe informacje na temat warunków Programu zawarte są w Regulaminie.

http://www.wfosigw.katowice.pl/index.php/likwidacja-niskiej-emisji-program-pilotazowy

ostrzezenie nr 61

21 czerwca br. w kawiarni Ośrodka Kultury i Sportu w Ga-szowicach odbyło się uroczyste podsumowanie bieżącego ro-ku szkolnego w zakresie osiągnięć sportowych. Najlepsi spor-towcy, reprezentujący poszczególne placówki edukacyjne, zostali nagrodzeni przez Wójta Gminy Gaszowice – Pawła Bugdola. Listy gratulacyjne otrzymali również rodzice wyróż-nionych uczniów. Poniżej przedstawiamy listę nagrodzonych osób:
- SP Szczerbice: 1) Jakub Pochcioł; 2) Kacper Pochcioł;
- SP Gaszowice: 1) Natalia Holesz; 2) Dominik Piekorz;
- SP Czernica: 1) Alicja Malcharczyk; 2) Filip Szmajduch;
- Gimnazjum Piece: 1) Magdalena Stępień; 2) Kamil Ogon.

 

OG-BR.0002.6.2016

ZAWIADOMIENIE

Przewodniczący Rady działając na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z 2016 r. poz. 446) zwołuje na dzień 30.06.2016 r. o godz. 1600 sesję Rady Gminy Gaszowice w sali Ośrodka Kulturyi Sportu w Gaszowicach, przy ulicy Rydułtowskiej 7.

Więcej

ostrzezenie nr 60

bookcrossing

Biblioteka Publiczna Gminy Gaszowice  włącza się w ogólnopolską akcję  bookcrossingową "Uwolnij Książkę". Dzisiaj w przestrzeni publicznej Gaszowic pojawiły się książki, które możecie Państwo zabrać ze sobą do  domu, albo komuś podarować. Książek nie trzeba zwracać.

bookcrossing1

Po przeczytaniu  można ją zwyczajnie "podać dalej". Miłego dnia z lekturą.

17 czerwca 2016 r. o godz. 18.00 zapraszamy do Ośrodka Kultury "Zameczek" w Czernicy. Będzie bardzo ciekawie i intrygująco, a to za sprawą niezwykłego spotkania w nietypowym miejscu. Nasz gość - Pan Dariusz Zalega, reżyser filmu "Zbuntowany Śląsk" opowie o swojej pracy i doświadczeniach reżyserskich. Na prelekcję oraz projekcję filmu zapraszamy do starych budynków gospodarczych tzw. tuczarni na terenie OK "Zameczek".

noc swietojanska

Zapraszamy wszystkich mieszkańców województwa śląskiego do udziału w cyklu bezpłatnych warsztatów z narzędzi ICT.

Dlaczego?

Zaprezentowane podczas warsztatów praktyczne możliwości wykorzystania nowoczesnych technologii wskażą jak za pomocą nich można osiągnąć sukces w biznesie, otworzyć drogę do kariery zawodowej, zapewnić dostęp do informacji w każdym miejscu lub oszczędzić czas.

Dla kogo?

Warsztaty kierowane są do wszystkich osób z terenu województwa śląskiego, które są zainteresowane poszerzaniem swojej wiedzy z zakresu wykorzystania nowoczesnych technologii w życiu codziennym i zawodowym oraz posiadają podstawowe umiejętności obsługi komputera.

Tematy i terminy:

21.05.2016r. (sobota)– GOOGLE AdWords -szczegóły

18.06.2016r. (sobota)– GOOGLE Analytics -szczegóły i rejestracja

25.06.2016r. (sobota)– Bezpłatne narzędzia marketingu internetowego -szczegóły i rejestracja

26.06.2016r. (niedziela)– Płatna reklama na Faceboook od podstaw -szczegóły i rejestracja

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Gdzie?

Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego,

ul. Powstańców 34, Katowice – sala 205

Warsztaty realizowane są w ramachRegionalnego programu promocji społeczeństwa informacyjnego

W ramach rozstrzygniętego  konkursu, organizowanego z programu Działaj Lokalnie IX (2016), realizowanego przez Fundusz Lokalny RAMŻA, zostało przyznanych osiem dotacji dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z obszaru powiatu rybnickiego na łączną kwotę 41 800zł.

W tym roku najlepsze projekty społeczne, które otrzymały grant na ich realizację dotyczą m.in. tworzenia przestrzeni publicznej przyjaznej społecznościom lokalnym, integrowaniu i aktywizacji mieszkańców wokół dobra wspólnego oraz poprawie jakości życia tj. szerokiej oferty usług społecznych mających na celu pobudzaniu aspiracji rozwojowych i budowania lokalnego kapitału społecznego. Laureatami tegorocznego konkursu zostali realizatorzy z czterech gmin z obszaru powiatu rybnickiego:

- Stowarzyszenie Pomocy "Feniks" (Czerwionka-Leszczyny) za projekt: Zachowanie ze smakiem, czyli poznajemy smaki świata oraz zasady savoir-vivre;  dotacja - 6000zł;

- Stowarzyszenie Redukowania Bierności (Czerwionka-Leszczyny) za projekt: Aktywni na oKOŁO ;  dotacja – 6000zł;

- Grupa nieformalna mieszkańców pn. grupa wsparcia (Gaszowice) za projekt: Mali giganci; dotacja – 5920zł;

- Ochotnicza Straż Pożarna w Bogunicach (Lyski) za projekt: Przycisk Życia w Bogunicach; dotacja – 5300zł;

- Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk (Czerwionka-Leszczyny) za projekt: Przyjechało do Nas Kino; dotacja – 5300zł;

- Grupa nieformalna mieszkańców pn. Miłośnicy kickboxingu (Czerwionka-Leszczyny) za projekt: BROŃ SIĘ - lokalny projekt zajęć z samoobrony dla mieszkańców gminy Czerwionka – Leszczyny; dotacja – 5300zł;

- Grupa nieformalna mieszkańców pn. Rada Sołecka Szczerbice (Gaszowice) za projekt: Wrota czasu; dotacja – 4280zł;

- Grupa nieformalna mieszkańców pn. Razem dla Dzieci (Świerklany) za projekt: Spotkania pokoleń; dotacja – 3700zł.

Realizacja niniejszych projektów będzie przebiegała w okresie od czerwca do grudnia bieżącego roku. W imieniu fundacji RAMŻA oraz realizatorów poszczególnych projektów, zachęcam mieszkańców gmin powiatu rybnickiego do śledzenia stron internetowych i/lub funpagów na portalach społecznościach np.  Facebook  wymienionych organizacji oraz włączania się w realizację inicjatyw społecznych.

Grantobiorcom życzymy jednocześnie powodzenia w realizacji projektów społecznych oraz dalszego rozwoju w działaniach lokalnych.

Działaj lokalnie

Działaj lokalnie

Zapraszamy organizacje z terenu gminy do pokazania swojej działalności, talentu rękodzielniczego itp. na stoisku wystawienniczym podczas organizowanej przez Stowarzyszenie LYSKOR Nocy świętojańskiej. Impreza odbędzie się w dniu 24 czerwca 2016 r. w Pstrążnej nad stawami pp. Białeckich. Chętne organizacje pozarządowe, Koła Gospodyń Wiejskich itp. proszone są o dokonanie zgłoszenia poprzez wypełnienie Karty Zgłoszenia Wystawcy najpóźniej do dnia 17 czerwca 2016 r. Regulamin stoisk wystawienniczych oraz Karta Zgłoszenia.

Informacji o organizowanej wystawie udzielają pracownicy biura Stowarzyszenia od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00 pod numerem telefonu (32) 440-76-01.

 

scooby doo

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach informuje, że IMiGW - PIB CBPM Oddział w Krakowie wydało ostrzeżenie meteorologiczne nr 51 z dnia 01.06.2016 r. dotyczące możliwości wystąpienia w dniu dzisiejszym burz z gradem.

Treść ostrzeżenia (pdf).

Internetowa rewolucja – darmowy program szkoleń dla małych i średnich przedsiębiorstw w województwie śląskim!


Lipiec 2015: Zaczynamy cykl szkoleń na Śląsku!


Dowiedz się jak wykorzystać internet do zdobywania nowych klientów i rozwijania Twojej firmy.


Prowadzisz firmę na Śląsku, chcesz ją rozwijać i zdobywać nowych klientów? Chcesz dowiedzieć się jak wykorzystać do tego internet? Chętnie w tym pomożemy i jesteśmy tuż obok.
Chcesz poznać możliwości wykorzystania SEKAP i ORSIP w Twojej firmie?
Google przy współpracy ze Śląskim Centrum Społeczeństwa Informacyjnego zaprasza do udziału w programie  Internetowe Rewolucje, który ma na celu pomoc małym i średnim przedsiębiorstwom w zdobywaniu umiejętności internetowych.
Zapisz się na szkolenie oraz indywidualne warsztaty z ekspertem i dokonaj rewolucji w swojej firmie. Szczegóły i formularz rejestracyjny na internetowerewolucje.pl lub http://www.e-slask.pl/article/informacje_ogolne_inetrentowa_rewolucja

Miejsce:  Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego, ul. Powstańców 34, Katowice - piętro III

Terminy: 6-10.07.2015 r.

 

Internetowe rewolucje

Przewodniczący Rady Gminy Gaszowice informuje, że ze względu na przerwę wakacyjną w miesiącu lipcu nie będzie sesji Rady Gminy, ani posiedzeń Komisji, a także nie będą pełnione dyżury przez radnych w Urzędzie Gminy.

Wójt Gminy Gaszowice zaprasza do udziału w konkursie na opracowanie projektu graficznego logo Gminy Gaszowice.
Celem konkursu jest wyłonienie projektu logo, który będzie mógł być wykorzystywany w tworzonych przez tutejszy Urząd Gminy materiałach promocyjnych, informacyjnych i korespondencyjnych.
Logo powinno kojarzyć się z gminą, ma podkreślać jej charakter i specyfikę, rozbudzać poczucie lokalnej tożsamości, ale przede wszystkim budzić pozytywne skojarzenia.
Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia są dostępne na stronie internetowej Gminy Gaszowice – www.gaszowice.pl oraz w pokoju nr 03 Urzędu Gminy Gaszowice.
Konkurs ma charakter otwarty, więc mogą wziąć w nim udział graficy, projektanci, artyści plastycy, uczniowie, studenci i absolwenci szkół oraz uczelni wyższych - osoby fizyczne i osoby prawne oraz podmioty nie posiadające osobowości prawnej.
Dla autora najlepszej pracy przewidziano nagrodę pieniężną w wysokości 500 PLN brutto.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w terminie do 30.09.2015 r. na stronie internetowej Gminy Gaszowice – www.gaszowice.pl oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Gaszowice.
Osobami do kontaktu w sprawie konkursu, są:
- Karina Stępień – kierownik referatu ochrony środowiska, rozwoju gminy, tel. 32/4327163, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
- Przemysław Ruczyński – inspektor referatu ochrony środowiska, rozwoju gminy, tel. 32/4327144, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Załączniki do pobrania:

Urząd Gminy Gaszowice oraz Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Rybniku zapraszają do skorzystania z Mobilnego Punktu Informacyjnego, który będzie dostępny 30 czerwca 2015 r.
Z Mobilnego Punktu mogą skorzystać wszyscy zainteresowani. Konsultacje będą udzielane w siedzibie Urzędu Gminy w Gaszowicach przy ul. Rydułtowskiej 2, w godzinach 10.00-13.00.
Mobilne Punkty Informacyjne to nowa usługa dostępna dla mieszkańców regionu za pośrednictwem Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich. Specjaliści do spraw Funduszy Europejskich będą udzielać bezpłatnych konsultacji w zakresie możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej w nowej perspektywie finansowej 2014-2020.
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Rybniku
ul. Powstańców Śląskich 34
44–200 Rybnik
Godziny pracy
pon. 7.00-17.00, wt-pt. 7.30-15.30
Telefony do konsultantów
tel. 32 431 50 25, 32 423 70 32
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Aktualne informacje na temat Mobilnych Punktów Informacyjnych organizowanych na terenie województwa śląskiego publikowane są na stronach internetowych: www.efs.slaskie.pl / www.rpo.slaskie.pl

Punkt Informacyjny o Funduszach Europejskich.

OG-BR.0002.6.2015

ZAWIADOMIENIE

Przewodniczący Rady działając na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2013 r., poz. 594 z późn. zm.) zwołuje na dzień 25.06.2015 r. o godz. 16.00 sesję Rady Gminy Gaszowice w sali Ośrodka Kultury i Sportu w Gaszowicach przy ulicy Rydułtowskiej 7.

Więcej

W Twoim miejscu pracy poprawiono bezpieczeństwo pracy i ergonomię? Weź udział w 43. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy.

Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej we współpracy z Naczelną Organizacją Techniczną, innymi ministerstwami, urzędami kontrolnymi, instytucjami ubezpieczeniowymi oraz partnerami społecznymi.

- Upowszechnianie innowacyjnych projektów jest niezwykle ważne. Konkurs ma wieloletnią tradycję, a zaprezentowane w nim rozwiązania poprawiły bezpieczeństwo pracy. Udział w nim mogą brać nie tylko pracodawcy, ale także pracownicy, którzy dążą do zmian w swoim miejscu pracy  - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

Celem konkursu jest wyróżnianie tych rozwiązań technicznych i organizacyjnych, a także opracowań naukowych, których zastosowanie przyczyniło się do poprawy warunków pracy.
Konkurs promuje także projekty edukacyjne i popularyzujące tematykę bezpieczeństwa oraz ochrony człowieka w środowisku pracy.

W jakich kategoriach przyznawane będą nagrody?

  • kategoria A – rozwiązania techniczne i technologiczne
  • kategoria B – prace naukowo-badawcze
  • kategoria C – przedsięwzięcia organizacyjne i edukacyjne

Poprawa bezpieczeństwa i funkcjonalności urządzeń lub technologii, osiągnięta poprawa warunków pracy oraz zakres zastosowania i możliwość upowszechnienia - to podstwawowe kryteria oceny wniosków konkursowych. Pod uwagę brane są także efekty ekonomiczne oraz wpływ na tworzenie kultury bezpieczeństwa.   

Oceny zgłoszonych wniosków konkursowych dokona Komisja konkursowa składająca się z ekspertów wyłonionych spośród organizatorów i współorganizatorów konkursu.  Nagrody I, II lub III stopnia oraz wyróżnienia wręczy minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz podczas uroczystej gali we wrześniu.

Wnioski konkursowe znajdują się na: www.ciop.pl/konkurs-bhp. Należy je przesłać do Sekretariatu Konkursu  do 31 lipca 2015 r. Sekretariat prowadzi Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy, ul. Czerniakowska 16, 00-701 Warszawa, tel. 22/623-36-83, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Patronami medialnymi konkursu są: Infor.pl, Praca i Zdrowie, Przyjaciel przy PracyKulturabezpieczeństwa.plTVP InfoDziennik Gazeta Prawna, portalbhp.pl oraz Bezpieczenstwo Pracy - nauka i praktyka.

 

| Biuro Promocji i Mediów
| Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
| Tel. (+48 22) 661 11 13, 661 11 22
| Fax (+48 22) 661 11 24
| E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
| www.mpips.gov.pl

 

okpwp

10 czerwca br. w kawiarni Ośrodka Kultury i Sportu w Gaszowicach odbyło się uroczyste podsumowanie bieżącego roku szkolnego w zakresie osiągnięć sportowych. Najlepsi sportowcy, reprezentujący poszczególne placówki edukacyjne, zostali nagrodzeni przez Wójta Gminy Gaszowice – Pawła Bugdola. Listy gratulacyjne otrzymali również rodzice wyróżnionych uczniów. Poniżej przedstawiamy listę nagrodzonych osób:

SP Szczerbice
1) Marta Konsek;
2) Marcelina Wystyrk;

SP Gaszowice
1) Mateusz Holesz;
2) Dawid Wawoczny;

SP Czernica
1) Alicja Malcharczyk;
2) Patryk Łanoszka;

Gimnazjum Piece
1) Weronika Sulka;
2) Szymon Ziętek.

rowerMTB

Termin i miejsce zawodów: 17.06.2015 Czernica Zameczek
Program zawodów
9.00 Zgłoszenia, rozgrzewka zawodników na trasie wyścigu
10.00 Rozpoczęcie zawodów
         Dziewczęta rocznik 2005 i młodsze      2 okr.
         Chłopcy rocznik 2005 i młodsi              2 okr.
         Dziewczęta rocznik 2004                     3 okr.
         Chłopcy rocznik 2004                          3 okr.
         Dziewczęta rocznik 2003                     4 okr.
         Chłopcy rocznik 2003                          4 okr.
         Dziewczęta rocznik 2002                     5 okr.
         Chłopcy rocznik 2002                          5 okr.
         Dziewczęta rocznik 2001-1999             6 okr.
         Chłopcy rocznik 2001-1999                  8 okr.
Zgłoszenie zawodników – pisemna zgoda rodzica na udział w zawodach, legitymacja szkolna

MERIDA POLSKA - Sponsor głównym cyklu zawodów
ŚLĄSKA LIGA ROWEROWA  MERIDA CUP

merida

  • Dyrekcja przedszkola informuje, że posiada jeszcze wolne miejsca. Termin rekrutacji uzupełniającej: 8 - 12 czerwca 2015 r.
  • Zapraszamy do udziału w Pikniku rodzinnym w dniu 13 czerwca br. o godz. 16.00
  • Przedszkole pełni dyżur w lipcu br. Dzieci można zgłaszać osobiście lub telefonicznie od 8 czerwca.Odpłatność (z wyprzedzeniem) będzie pobierana od 15 do 26 czerwca przez Intendentkę.

azbest2015

Wójt Gminy Gaszowice informuje, iż Gmina otrzymała dotację z Ministerstwa Gospodarki na przeprowadzenie inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest.
W związku z powyższym w miesiącu czerwcu na terenie Gminy zostanie przeprowadzona inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest przez pracowników Firmy EKOSCAN INNOWACJA I ROZWÓJ SP. Z O.O. (www.ekoscan.pl) Osoby przeprowadzające inwentaryzację będą posiadały stosowne upoważnienie Wójta Gminy Gaszowice. Przeprowadzona inwentaryzacja posłuży do opracowania Programu Usuwania Azbestu i Wyrobów Zawierających Azbest z terenu Gminy, który umożliwi pozyskanie środków finansowych na demontaż, transport i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest.
Prosimy o wyrozumiałość i udzielanie pracownikom Firmy EKOSCAN INNOWACJA I ROZWÓJ SP. Z O.O. niezbędnych informacji w celu pełnej inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest.
Więcej informacji na temat wyrobów zawierających azbest na stronie internetowej www.konkursazbest.pl.
Zachęcamy również do odwiedzenia strony Ministerstwa Gospodarki poświęconej Programowi Oczyszczania Kraju z Azbestu.

W dniu 28 maja br. w Rybnickim Centrum Kultury odbył się lokalny finał programu estradowego pt. „Wygraj Szansę” organizowanego przez Agencję Telewizyjno Estradową TV MEDIA z Łodzi.
Konkurs o którym mowa był jednym z działań prowadzonych w ramach ogólnopolskiego programu pod nazwą: „Trzeźwość na co dzień”. Uroczysty finał został poprzedzony lokalnymi eliminacjami, które odbyły się 15 kwietnia. Każda z trzech podstawówek wytypowała jednego utalentowanego przedstawiciela, który musiał zaprezentować piosenkę Majki Jeżowskiej pt. Najpiękniejsza w klasie” publiczności oraz szanownemu jury. Szczerbicką szkołę reprezentowała Zuzanna Strokosz, Gaszowicką Bartosz Łyczek, a szkołę z Czernicy Sandra Tomeczek. Jak zawsze w takich sytuacjach wybór nie był łatwy jednak, jak powiedział Mateusz Piecowski – tym razem jury postawiło na kontakt z publicznością i jak się okazało doskonale z tym wyzwaniem poradził sobie reprezentant gaszowickiej szkoły – Bartosz Łyczek.
Nie inaczej było w trakcie uroczystej gali, podczas której Bartek zdobył wyróżnienie. Pomimo że nie udało  się zdobyć czołowej lokaty, występ należy uznać za bardzo udany. Konkurs odbywał się w obecności dziecięcej widowni reprezentującej poszczególne gminy.
Gratulujemy wykonawcom i życzymy dalszych sukcesów.

SEKAP
Rządowe Centrum Legislacji
Epuap
Subregion Zachodni