kiermasz wilkanocny

Zarząd Województwa Śląskiego przyjął projekt uchwały antysmogowej. W piątek 7 kwietnia zajmą się nim radni podczas Sesji Sejmiku Województwa Śląskiego.

„Finalizujemy żmudny proces związany z uchwałą antysmogową. Wszyscy jesteśmy zgodni, że zmiany w tej dziedzinie należy wprowadzić, by rozpocząć realne działania w walce o czyste powietrze. Sukcesem była już sama debata nad tym projektem – istniały różnice zdań co do szczegółów proponowanych rozwiązań, ale udało nam się wypracować wspólne stanowisko, które przedstawimy na najbliższej sesji radnym – powiedział Wojciech Saługa, Marszałek Województwa Śląskiego.

Przyjęty przez Zarząd projekt jest wynikiem kompromisu po przeprowadzonych konsultacjach społecznych, w trakcie których wpłynęło prawie sześć i pół tysiąca uwag i po konsultacjach z gminami i powiatami z regionu, z których aż 90 proc. opowiedziało się za wprowadzeniem uchwały (83 jednostki oczekiwały wprowadzenia zmian w uchwale).

Ograniczenia lub zakazy wynikające z założeń do projektu uchwały antysmogowej obejmują całe województwo śląskie i cały rok kalendarzowy. Uchwała nie zakazuje spalania węgla czy drewna. Wprowadza zakazy lub ograniczenia, które mają spowodować „cywilizowane spalanie”, co oznacza stosowanie odpowiednich jakościowo paliw stałych w odpowiednich urządzeniach grzewczych.

do2017

W minioną sobotę, 25 marca odbył się VI Turniej Piłki Siatkowej Samorządowców. Drużyny z każdej gminy wraz z drużyną Powiatu Rybnickiego zmierzyły się w systemie „każdy z każdym” na hali sportowej Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach. Zawody rozpoczął krótkim wstępem Starosta Damian Mrowiec życząc wszystkim dobrej zabawy.

Wszyscy w bojowych nastrojach pokazali wysokie umiejętności sportowe i wzajemnie się dopingowali, a cały turniej rozegrano w duchu fair play i w atmosferze dobrej rozrywki. Po zaciętej walce, na szczycie podium uplasowała się drużyna Gminy Gaszowice, drugie miejsce przypadło Gminie Świerklany, która przywiozła ze sobą wiernych kibiców, a na III pozycji stanęła drużyna Gminy Czerwionka-Leszczyny, którą dopingował również Burmistrz Wiesław Janiszewski. Zaraz za podium uplasowała się drużyna Powiatu Rybnickiego, na V miejscu Gmina Jejkowice, a VI miejsce zajęła Drużyna Gminy Lyski. Zwycięska drużyna z Gminy Gaszowice wystąpiła w następującym składzie: Barbara Watoła - kapitan, Paweł Bugdol, Marek Masarczyk, Krzysztof Lorek, Piotr Górecki, Szymon Korbel, Mirosław Pytlik.

Sędziowie przyznali również dwa wyróżnienia: dla Najlepszego Zawodnika - został nim Marek Masarczyk z Gminy Gaszowice oraz dla Najstarszego Zawodnika, Mariana Kotyrba z Gminy Świerklany. Na zakończenie Starosta Rybnicki pogratulował doskonałej gry, podziękował za obecność i zaangażowanie oraz razem z pozostałymi organizatorami wręczył zwycięzcom puchary i dyplomy uczestnictwa.

Zwycięskiej drużynie serdecznie gratulujemy pięknego wyniku, a wszystkim graczom świetnego widowiska.

OG-BR.0002.3.2017

ZAWIADOMIENIE

Przewodniczący Rady działając na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z 2016 r. poz. 446 z późn. zm.) zwołuje na dzień 30.03.2017 r. o godz. 16:00 sesję Rady Gminy Gaszowice w Ośrodku Kultury w Czernicy, przy ulicy Wolności 39.

 

Więcej

Od 21 marca do 27 kwietnia bieżącego roku we wtorki i czwartki w godzinach od 9.00 do 15.00  Doradcy Podatkowi ze Śląskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych będą prowadzili bezpłatne konsultacje z zakresu ulg i uprawnień podatkowych przysługujących osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom.

Doradcy podatkowi  będą dyżurować pod telefonem komórkowym  513 152 218, pod którym osoby niepełnosprawne mogą uzyskać informacje o przysługujących im ulgach i uprawnieniach podatkowych. Na życzenie osoby niepełnosprawnej doradca podatkowy będzie oddzwaniał na własny koszt.

„Doradcy Podatkowi Niepełnosprawnym" to ósma tego typu wspólna akcja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Samorządu Doradców Podatkowych - Oddział Śląski. Wydarzenie zostało objęte patronatem Wojciecha Saługi - Marszałka Województwa Śląskiego.

doradcy podatkowi niepelnosprawnym

Stowarzyszenie Działań Lokalnych Spichlerz, Ośrodek Kultury w Czernicy, Spółdzielnia Socjalna Horyzonty Kultury oraz Instytut Historii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zapraszają do czernickiego zamku na konferencję poświęconą zagadnieniu śląskiej wsi na przestrzeni wieków.

Wstęp wolny.

konferencja

Horyzonty Kultury zapraszają na comiesięczne spotkanie z teatrem 26 marca 2017 r. o godz. 15:00. Tym razem "Kopciuszek" w wykonaniu Teatru BAJKOWSCY.
Koszt 8 zł/osoby.

 

teatr bajkowscy

patryk

Urząd Gminy Gaszowice informuje iż w dniu 13.03.2017 r. w Łukowie Śl.  przy ul. Kolejowej 20A zastał zabrany  bezdomny pies do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Rybniku ul. Majątkowa 42. Jest to pies mieszaniec mały rudy.

Telefon 32 424 62 99

W związku z realizacją projektu „Turysto zatrzymaj się i odpocznij! Przebudowa i doposażenie miejsc rekreacyjnych” realizowanego w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020 Gmina Gaszowice informuje, że stronie http://bip.gaszowice.pl/szukaj/przetarg dokonano upublicznienia zapytań ofertowych dla realizacji w/w projektu.

Urząd Gminy Gaszowice informuje iż w dniu 9.03.2017 r. w Gaszowicach  przy ul. Pogwizdowskiej 47 zastał zabrany  bezdomny pies do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Rybniku ul. Majątkowa 42. jest to pies mały  czarny podpalany, wiek ok. 11 miesięcy i posiada czerwoną obrożę.

Telefon 32 424 62 99

sodrINFORMACJA
Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Rybniku
informuje,
że w okresie przyjmowania wniosków obszarowych
od 15 marca do 15 maja br.
dyżur pracownika Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego
w Urzędzie Gminy Gaszowice
odbywać się będzie w każdy
czwartek
w godz. 8.15 – 12.00

 

UWAGA:
W celu usprawnienia pracy prosimy o wcześniejsze zapisywanie się u pracownika, tel. 784 450 901

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Rybniku zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne ”Baza Usług Rozwojowych – Fundusze Europejskie na szkolenia dla przedsiębiorstw”,  które odbędzie się w naszej siedzibie  w dniu 16 marca 2017.

Spotkanie będzie poświęcone nowym zasadom dofinansowania ze środków UE szkoleń i doradztwa dla pracowników i właścicieli firm sektora MŚP.

Tematyka spotkania:

  • Co to jest Baza Usług Rozwojowych?
  • Jakie przedsiębiorstwa mogą uzyskać dofinansowanie na szkolenia i doradztwo dla pracowników i właścicieli firm?
  • Jaka jest wysokość dofinansowania i od czego zależy?
  • Jakie są warunki i zasady dofinasowania usług szkoleniowo-doradczych dla przedsiębiorstw?
  • Jakie obowiązki ciążą na przedsiębiorstwie w związku z otrzymanym dofinansowaniem?
  • Na jakich zasadach usługi firm szkoleniowych i doradczych mogą być wspierane środkami unijnymi?
  • Jakie są obowiązki firmy szkoleniowej /doradczej oferującej usługi z możliwością dofinansowania?

Termin: 16 marca 2017 r.
Godz. spotkania: 10.00-12.00
Miejsce: Rybnik, ul. Powstańców Śląskich 34

Aby zgłosić się na spotkanie, prosimy o  przesłanie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. formularza zgłoszeniowego ze strony: http://rpo.slaskie.pl/czytaj/baza_uslug_rozwojowych__fundusze_europejskie_na_szkolenia_dla_przedsiebiorstw22717

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani inną tematyką spotkań lub chcielibyście je zorganizować w Państwa siedzibie, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 32/431 50 25 lub 423 70 32

Horyzonty Kultury i Ośrodek Kultury w Czernicy zapraszają na Kulturalną BabaBibę 8 marca 2017 r. o godz. 17:00.
Naszym Gościem będzie wykładowca Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Pani dr hab. Aleksandra Skrzypietz, która opowie o nietuzinkowej królowej Margot - ostatniej perle Walezjuszów. Spotkanie będzie także okazją do nabycia najnowszej publikacji Pani Aleksandry Skrzypietz. Zaprezentujemy także spektakl na byfyju "Kobiety z torebki". W Kawiarni Rothówka będzie można rozkoszować się nowymi sokami Pyrsk i naszą specjalnością - bezą w sosie malinowym.

Ośrodek Kultury w Czernicy - Kawiarnia Rothówka, ul. Wolności 39.
Wykład - wstęp wolny
Spektakl - 5zł/osoby

palenie

APEL
Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku
w sprawie zaniechania wypalania traw i pozostałości roślinnych

W okresie wiosennym, jak co roku, odnotowuje się wzrost liczby interwencji Straży Pożarnej związanych z wypalaniem traw. Na terenie województwa śląskiego w okresie wiosennym powstaje kilkanaście tysięcy pożarów traw, które trawią tysiące hektarów powierzchni.

Efektem wypalania są często niekontrolowane pożary, skutkujące niejednokrotnie dużymi stratami materialnymi, a nawet ofiarami śmiertelnymi. Celowe podpalenia traw stanowią ponad 90% wszystkich pożarów łąk i lasów.
Dzieje się tak z dwóch powodów, pierwszym , zdecydowanie częstszym jest zwykłe chuligaństwo a ze względu na pobudki, którymi kierują się sprawcy i ogrom strat, trudno wręcz ten proceder tłumaczyć, można jedynie ubolewać. Drugim powodem jest wciąż funkcjonujący w świadomości mit, że wypalanie traw poprawi jakość gleby i jest swoistym rodzajem jej nawożenia i użyźniania. Rolnicy nadal sądzą, że ogień to „najtańszy herbicyd" do zwalczania chwastów. Nic bardziej błędnego!
Ogień nie tylko zabija żyjące w trawie zwierzęta i mikroorganizmy, także takie które są dla nas nie tylko pożyteczne, ale bez których nie moglibyśmy przeżyć. Pożary zabijają owady, które zapylają rośliny dające nam pożywienie.
Pożary wyjaławiają również glebę niszczą lasy. Przywrócenie po takich „praktykach" właściwego stanu powierzchni ziemi jest skomplikowane i wymaga często pracy wielu pokoleń leśników i rolników!
Wypalanie traw to zjawisko niebezpieczne zarówno dla środowiska naturalnego, jak i ludzi i niektórych obiektów budowlanych. To często wstęp do groźnego pożaru.
Bo choć po zimie gleba jest wilgotna, to wyschnięte trawy w połączeniu ze zmiennymi wiatrami powodują, że ogień dociera do zabudowań gospodarskich i obszarów leśnych oraz do terenów o szczególnie cennych walorach przyrodniczych (parków narodowych i krajobrazowych, rezerwatów przyrody, obszarów chronionego krajobrazu i użytków ekologicznych).
Gęsty dym jaki powstaje podczas wypalania traw w pobliżu dróg, znacznie ogranicza widoczność. Sytuacja taka może stać się przyczyną wielu kolizji i wypadków samochodowych.
Pamiętajmy! Każdy pożar, to także koszty. Te ogromne sumy pokrywane są w ostatecznym rozrachunku z budżetu państwa. Oznacza to, że wszyscy, całe społeczeństwo ponosimy ciężar finansowy walki z pożarami traw.
Pamiętajmy! W świetle obowiązującego prawa, kto wypala roślinność na łąkach, pastwiskach, nieużytkach, rowach, pasch przydrożnych, szlakach kolejowych, w strefie oczeretów i trzcin, podlega karze aresztu lub grzywny.

Wypalanie traw jest surowo zabronione!

W dniu 15 marca 2017 r. w godz. 10.00 - 12.00 Punkt Pośrednictwa Pracy OHP organizuje VIII Targi Pracy i Przedsiębiorczości w Rybniku. Targi będą miały miejsce w budynku CKI Politechniki Śląskiej w Rybniku przy ul. Kościuszki 54. Patronat honorowy nad Targami objął Pan Piotr Kuczera Prezydent Miasta Rybnika.

Celem przedsięwzięcia jest umożliwienie osobom poszukującym zatrudnienia lub pragnącym zmienić dotychczasową pracę, zapoznania się z oczekiwaniami i wymogami obecnego rynku pracy. Wszyscy zainteresowani będą również mieli też okazję do zasięgnięcia bezpłatnych porad specjalistów zajmujących się pozyskiwaniem środków na założenie działalności gospodarczej. Dla pracodawców natomiast Targi Pracy i Przedsiębiorczości są doskonałą okazją do zaprezentowania swojej oferty szerokiemu gronu potencjalnych kandydatów do pracy.

balet

Prawiek zameczek

kurs komputerowy 2016

OG-BR.0002.3.2016

ZAWIADOMIENIE

Przewodniczący Rady działając na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z 2015 r. poz. 1515 z późn. zm.) zwołuje na dzień 31.03.2016 r. o godz. 16:00 sesję Rady Gminy Gaszowice w sali Ośrodka Kultury i Sportu w Gaszowicach, przy ulicy Rydułtowskiej 7.

Więcej

Życzenia wielkanocne

W minioną sobotę można było już poczuć atmosferę zbliżających się świąt. A to wszystko dzięki Kiermaszowi, który odbył się w Ośrodku Kultury i Sportu w Gaszowicach.
Na licznych stoiskach dostępne były świąteczne ozdoby, akcesoria dekoracyjne, a także nie zabrakło kramów z regionalnymi smakołykami.
Program artystyczny dostarczył atrakcji zarówno dorosłym jak i tym najmłodszym milusińskim. Goście dostroili się do tego radosnego Wielkanocnego klimatu, i tłumnie zjawili się na hali Ośrodka Kultury.

rodzina 500

W związku z uruchomieniem od 1 kwietnia programu „500+” Gmina Gaszowice wychodząc na przeciw oczekiwaniom mieszkańców w okresie od 01.04.2016-15.04.2016 r., przygotowała punkty obsługi tego programu w każdym z sołectw. Punkty te będą czynne według poniższego harmonogramu. W tym okresie wnioski będą wydawane i przyjmowane tylko w wyznaczonych punktach. Od 18.04.2016r. wnioski będą już przyjmowane w budynku urzędu gminy w OPS.

Data dyżuru/ dzień

Sołectwo

Miejsce punktu

Godziny funkcjonowania punktu

1.04.2016

(piątek)

Szczerbice

OSP

1000-1800

Gaszowice

OKiS

03.04.2016

(niedziela)

Szczerbice

OSP

900-1300

oraz

1500-1800

Gaszowice

OKiS

Czernica

OK „Zameczek”

04.04.2016

(poniedziałek) 11.04.2016

(poniedziałek)

Gaszowice

OKiS

1000-1800

Czernica

OK „Zameczek”

5.04.2016

(wtorek)

12.04.2016

(wtorek)

Łuków Śląski

OSP

1000-1800

Szczerbice

OSP

6.04.2016

(środa) 13.04.2016 (środa)

Gaszowice

OKiS

1000-1800

Szczerbice

OSP

07.04.2016

(czwartek) 14.04.2016

(czwartek)

Piece

Świetlica środowiskowa

1000-1800

08.04.2016

(piątek)

15.04.2016 (piątek)

Czernica

OK „Zameczek”

1000-1800

Jeżeli wniosek zostanie złożony w terminie trzech miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy, tj. od 1 kwietnia do 1 lipca 2016., świadczenie wychowawcze zostanie przyznane i wypłacone z wyrównaniem począwszy od 1 kwietnia 2016r. Natomiast w przypadku złożenia wniosku po upływie trzech miesięcy prawo do świadczenia zostanie przyznane i wypłacone począwszy od miesiąca, w którym wpłynął wniosek z prawidłowo wypełnionymi dokumentami. Rodziny z jedynym lub pierwszym dzieckiem do 18 roku życia, aby uzyskać świadczenie muszą spełnić kryterium dochodowe 800zł na jednego członka rodziny lub 1200zł ( przy dziecku niepełnosprawnym). Rodziny składające wniosek na drugie i kolejne dziecko (do 18 roku życia) składają wniosek bez kryterium dochodowego.
W celu usprawnienia kompletowania dokumentacji prosimy o dostarczenie:
- dowodów osobistych, aktów urodzenia dzieci (do wglądu),
- numeru konta osobistego.
Dla rodzin ubiegających się o świadczenie wychowawcze na pierwsze dziecko:
- Pit 11, Pit 8, Pit 40 oraz zeznania podatkowe: Pit 37, Pit 36 każdego członka rodziny
1. W razie utraty dochodu w roku 2014 lub po roku 2014 do nadal:
- świadectwa pracy lub zaświadczenia pracodawcy o okresie zatrudnienia lub umowy zlecenia, o dzieło,
- decyzje z ZUS np. dot. renty, emerytury, zasiłku chorobowego,
- decyzje z PUP,
- wydruk o wyrejestrowaniu działalności gospodarczej z CEEID.
2. W razie uzyskania dochodu w roku 2014 lub po roku 2014 do nadal:
- umowy o pracę, zlecenia, o dzieło,
- decyzje z ZUS np. dot. renty, emerytury, zasiłku chorobowego,
- decyzje z PUP,
- wydruk o zarejestrowaniu działalności gospodarczej z CEIDG,
- jeśli uzyskanie dochodu nastąpi po roku 2014 to zaświadczenie pracodawcy określające wysokość dochodu za drugi miesiąc od uzyskaniu dochodu (wartość brutto i netto, składki społeczne, zdrowotne, podatek).
Szczegółowe informacje o programie można uzyskać pod nr tel. 32 4327162 oraz na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej w Gaszowicach w zakładce świadczenia wychowawcze.

Do konkursu na najpiękniejszą kroszonkę zgłoszone zostały następujące prace. Rostrzygnięcie konkursu podczas kiermaszu wielkanocnego 19 marca 2016 r. w hali OKiSu w Gaszowicach. Zapraszamy.

PWiK w Rybniku informuje, że w nocy z 16.03.2016 r. na 17.03.2016 r. nastąpi brak wody z powodu prac na sieci wodociągowej w:
1. Gaszowice, Szczerbice, Piece, od godz. 23:00-05:00.

sodrINFORMACJA
Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Rybniku
informuje, że w okresie przyjmowania wniosków obszarowych
od 15 marca do 15 maja br.
dyżur pracownika Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego
w Urzędzie Gminy Gaszowice
odbywać się będzie w każdy
czwartek
w godz. 8.15 – 12.00

UWAGA:
Ze względu na zmniejszenie liczby pracowników PZDR oraz w celu usprawnienia pracy prosimy o wcześniejsze zapisywanie się u pracownika, tel. 604 087 186.

Celem konkursu jest propagowanie tradycji i folkloru związanego ze świętami wielkanocnymi, pogłębianie wiedzy na temat symboliki i znaczenia w obrzędowości ludowej związanej z okresem świąt wielkanocnych.
Termin złożenia prac konkursowych – 14 marzec 2016 r., w Urzędzie Gminy Gaszowice, Referat Ochrony Środowiska i Rozwoju Gminy.
Zasady uczestnictwa:
1. Konkurs odbywa się w następujących kategoriach wiekowych:
- dzieci młodsze,
- dzieci szkół podstawowych,
- młodzież do 18 lat,
- dorośli.
2. W konkursie mogą brać udział mieszkańcy Gminy Gaszowice.
3. Do konkursu można zgłosić jedną kroszonkę wykonaną dowolną techniką.
4. Do pracy należy dołączyć kartkę z imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu.
5. Głównym kryterium oceny będą walory artystyczne i estetyczne.
6. W każdej kategorii wiekowej będą przyznane nagrody za I miejsce oraz dwie nagrody pocieszenia.
7. Rozstrzygnięcie konkursu podczas Kiermaszu Wielkanocnego (19 marca około godziny 17).
8. Organizator zastrzega sobie prawo do dowolnego wykorzystania prac.

 

kroszonki

Szanowni Mieszkańcy Gminy Gaszowice

Dużym problemem naszej gminy oraz większości miejscowości na Śląsku jest zanieczyszczenie powietrza spowodowane „niską emisją” pochodzącą z przydomowych kotłowni opalanych węglem lub innymi paliwami stałymi. Nasza gmina od 2010 roku dofinansowuje wymianę kotłów na ekologiczne (retortowe z podajnikiem, gazowe, olejowe, itp.). Nie wszystkich mieszkańców stać na zakup nowego źródła ciepła. Nie wszystkim mieszkańcom gmina jest w stanie dofinansować wymianę kotła w przydomowej kotłowni. Istnieje jednak metoda praktycznie beznakładowa i bezkosztowa, która pozwala na znaczne ograniczenie dymienia powstającego przy spalaniu węgla w starych kotłach. Metoda ta to tzw. „górne rozpalanie pieca”. Polega ona na pełnym załadowaniu paliwem kotła (np. węglem) i rozpaleniu ognia w jego górnej części. Takie spalanie węgla jest znacznie mniej uciążliwe dla środowiska, radykalnie ogranicza się dymienie i wydalanie szkodliwych substancji powstających przy spalaniu. Ponadto metoda ta pozwala wydłużyć czas spalania węgla, co przekłada się na oszczędności paliwa (wg. ekspertów do 30 %). Do rozpalania metodą górną nadaje się większość kotłów starego typu. W ostatnim okresie w Szczerbicach oraz innych okolicznych miejscowościach odbyły się spotkania z ekspertami w sprawie górnego rozpalania kotłów, gdzie teoretycznie i praktycznie zademonstrowano tę metodę. Więcej szczegółów na ten temat można uzyskać odwiedzając stronę internetową http://www.facebook.com/rybnikbezdymu lub poprzez telefoniczny kontakt z przedstawicielami organizacji „Społeczność Rybnik bez Dymu”. Zachęcam wszystkich do zainteresowania się tą metodą i do wypróbowania tego sposobu spalania węgla.

Przewodniczący Rady Gminy
Marek Masarczyk

Kiermasz Wielkanocny

W związku z licznymi zapytaniami mieszkańców, informujemy, że w roku 2015 Starostwo Powiatowe w Rybniku przeprowadziło modernizację ewidencji gruntów i budynków. Dane zawarte w ewidencji gruntów i budynków zgodnie z ustawą Prawo Kartograficzne i Geodezyjne stanowią podstawę do ustalenia wymiaru podatku od nieruchomości. W związku z powyższym Wójt Gminy Gaszowice jako organ podatkowy związany jest z danymi zawartymi w tej ewidencji i na tej podstawie przygotowano, a następnie wydano decyzje ustalające wysokość zobowiązania podatkowego dla mieszkańców w roku 2016.

W razie pytań informacji udzielają pracownicy Urzędu Gminy Gaszowice – Referat Budżetu i Finansów – Wymiar Podatków pod nr tel. 32 4327152.

Informujemy, że w 2015 r. przeprowadzona modernizacja gruntów i budynków była zgodnie z art. 4 ust. 1a, art. 20 ust. 1-3 oraz art. 24a ustawy z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne ( t. j. Dz. U. z 2015 r., poz. 520 z późn. zm.) oraz § 54, § 55 i § 80 ust. 1 rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 29 marca 2001 r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków (t. j. Dz. U. z 2015 poz. 542 z późn. zm.).

Dzień Świętego Patryka

Ladies Night w Zameczku

SEKAP
Rządowe Centrum Legislacji
Epuap
Subregion Zachodni