Urząd Gminy Gaszowice informuje iż w dniu 22.07.2016 r. w Gaszowicach przy ul. Podleśnej zastał zabrany bezdomny pies mieszaniec (spaniel) czarno-rudo-brązowy, oraz w dniu 25.07.2016 r. w Szczerbicach przy ul. Fabrycznej został zabrany bezdomny pies mieszaniec czarno-biały-pręgowany do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Rybniku ul. Majątkowa 42.

Telefon 32 424 62 99

konkurs fotograficzny

Podczas Turnieju Sołeckiego dnia 16.07.2016 r. został ogłoszony konkurs fotograficzny pt: „Szczerbice wczoraj i dziś”.
Do konkursu należy zgłosić dwie fotografie. Pierwsza z nich to miejsce lub wydarzenie odbywające się w przeszłości, natomiast druga z fotografii powinna zostać wykonana lub ukazywać jak wygląda aktualnie to samo miejsce lub odnosić się do aktualnego wydarzenia. Oba zdjęcia muszą być wykonane w tym samym miejscu lub dotyczyć podobnego wydarzenia. Ważne jest, aby zdjęcia dzieliła jak największa różnica w czasie.
Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego zestawienia zdjęć, które będzie obrazowało upływający czas, a zarazem będzie charakterystyczne dla miejscowości Szczerbice. Zdjęcia powinny kojarzyć się pozytywnie, podkreślać charakter i specyfikę sołectwa.
Każdy z uczestników może zgłosić maksymalnie 2 pary zdjęć. Zdjęcia należy dostarczyć w wersji papierowej, mile widziana jest wersja elektroniczna na nośniku elektronicznym.
Do zdjęć należy dołączyć opis w jaki sposób ich zestawienie jest zbieżne, a także w jaki sposób nawiązuje do sołectwa Szczerbice. Zdjęcia będą oceniane pod względem: artystycznym - pomysł, komunikatywność, wyrazistość i czytelność, profesjonalizmu pracy zgodnego z zasadami sztuki; marketingowym – pozytywny przekaz, oryginalność pomysłu, łatwość rozpoznania i zapamiętania; użytkowym - zapewnienie możliwości edycji w różnych zastosowaniach i sytuacjach ekspozycyjnych.
Prace konkursowe, z dopiskiem na kopercie "Szczerbice – wczoraj i dziś" wraz z oświadczeniami należy przesłać lub złożyć w zamkniętej kopercie do dnia 15 września 2016 roku, do godz.12.00, pod adresem: Urząd Gminy ul. Rydułtowska 2, 44-293 Gaszowice, pok.03. Dla zwycięzców konkursu przewidziane są nagrody w postaci bonów o wartości 100 zł.
W razie pytań i wątpliwości dodatkowe informacje na temat konkursu można uzyskać w Urzędzie Gminy, Tel.32/4327144, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ogłoszenie wyników nastąpi do dnia 30.09.2016 r. Szczegóły i regulamin na stronie www.gaszowice.pl.

Karta zgłoszenia – pobierz
Opis projektu – pobierz
Oświadczenie – pobierz
Regulamin konkursu - pobierz

hawaii beach party

kolorowe popoludnia

Chcesz otworzyć własną działalność gospodarczą lub rozwinąć już istniejącą?? Koniecznie przeczytaj poniższe informacje.

Na co można uzyskać dofinansowanie?

1. Rozwój przedsiębiorczości na obszarze wiejskim poprzez:

  1. Podejmowanie działalności gospodarczej
  2. Rozwijanie działalności gospodarczej
  3. Tworzenie lub rozwój inkubatorów przetwórstwa lokalnego produktów rolnych
  4. Podnoszenie kompetencji osób realizujących operacje w zakresie określonym w lit. a-c

2. Wspieranie współpracy między podmiotami wykonującymi działalność gospodarczą na obszarze wiejskim objętym LSR:

a) W ramach krótkich łańcuchów dostaw,

b) W zakresie świadczenia usług turystycznych,

c) W zakresie rozwijania rynków zbytu produktów lub usług lokalnych,

3. Rozwój rynków zbytu produktów i usług lokalnych, z wyłączeniem operacji polegających na budowie lub modernizacji targowisk objętych zakresem wsparcia w ramach działania,

SEKAP
Rządowe Centrum Legislacji
Epuap
Subregion Zachodni