tozsamosc szczerbic

W Szczerbicach ruszył projekt „Zostaw wnukom cząstkę siebie, czyli rodzinne poszukiwania tożsamości Szczerbic”  Jest to inicjatywa grupy mieszkańców, która ma na celu zebranie i zarchiwizowanie zdjęć, materiałów, dokumentów, opowieści i innych pamiątek z historii szczególnie Szczerbic oraz okolic. Każdy z nas znajdzie w pamięci wiele sytuacji, kiedy szukał pamiątek po swoich przodkach, ich zdjęć czy przedmiotów, do których mamy szczególny sentyment. Niestety, często jest już za późno bo przedmioty te wylądowały dawno temu na śmietniku lub Bóg wie gdzie. Dlatego właśnie jest realizowany ten projekt – aby zostawić potomnym ślad naszej historii. Należy podkreślić że organizatorom NIE ZALEŻY NA ZABIERANIU PAMIĄTEK a jedynie na ich sfotografowaniu, zeskanowaniu czyli zarchwizowaniu po prostu.

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołożyć swoją cegiełkę do tego żęby asze wnuki wiedziały „jak to piyrwej bydało” zapraszamy na spotkanie w małej Sali OSP Szczerbice w dniu 5 lipca o godzinie 19.00.


Na spotkanie bardzo prosimy zabrać pamiątki jakie Państwo znajdziecie w swoich zbiorach i podzielić się zarówno nimi jak i opowieściami. W przypadku pytań organizatorzy proszą o kontakt pod numer telefonu 502 491 784.

Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego organizuje Konkurs pod hasłem "Sekap i Orsip - w świecie e-usług" Polega na udzieleniu odpowiedzi na 5 pytań związanych z systemami sekap.pl oraz orsip.pl poprzez przesłanie ich za pomocą formularza konkursowego.

Czas trwania konkursu: 7-30 czerwca 2016 r. (na pytania można odpowiedzieć w dowolnym momencie)

Szczegóły: http://www.e-slask.pl/article/informacje_ogolne_konkurs

W ciągu pięciu dni  (4 -8 lipca lub 1-5 sierpnia 2016 r.) dzieci będą miały okazję zaprzyjaźnić się z bohaterami książek Astrid Lindgren i samemu przeżyć ich przygody. Uczestnicy otrzymują całodzienne wyżywienie, opiekę animatorów. Koszt 250,00/osoba.
Zapisy do 30 czerwca.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozpoczyna pilotażowy Program „Dofinansowanie zadań realizowanych przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji”. O udzielenie dofinansowania w formie dotacji mogą się ubiegać osoby fizyczne będące właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnego budynku mieszkalnego. Szczegółowe informacje na temat warunków Programu zawarte są w Regulaminie.

http://www.wfosigw.katowice.pl/index.php/likwidacja-niskiej-emisji-program-pilotazowy

ostrzezenie nr 61

21 czerwca br. w kawiarni Ośrodka Kultury i Sportu w Ga-szowicach odbyło się uroczyste podsumowanie bieżącego ro-ku szkolnego w zakresie osiągnięć sportowych. Najlepsi spor-towcy, reprezentujący poszczególne placówki edukacyjne, zostali nagrodzeni przez Wójta Gminy Gaszowice – Pawła Bugdola. Listy gratulacyjne otrzymali również rodzice wyróż-nionych uczniów. Poniżej przedstawiamy listę nagrodzonych osób:
- SP Szczerbice: 1) Jakub Pochcioł; 2) Kacper Pochcioł;
- SP Gaszowice: 1) Natalia Holesz; 2) Dominik Piekorz;
- SP Czernica: 1) Alicja Malcharczyk; 2) Filip Szmajduch;
- Gimnazjum Piece: 1) Magdalena Stępień; 2) Kamil Ogon.

 

OG-BR.0002.6.2016

ZAWIADOMIENIE

Przewodniczący Rady działając na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z 2016 r. poz. 446) zwołuje na dzień 30.06.2016 r. o godz. 1600 sesję Rady Gminy Gaszowice w sali Ośrodka Kulturyi Sportu w Gaszowicach, przy ulicy Rydułtowskiej 7.

Więcej

ostrzezenie nr 60

bookcrossing

Biblioteka Publiczna Gminy Gaszowice  włącza się w ogólnopolską akcję  bookcrossingową "Uwolnij Książkę". Dzisiaj w przestrzeni publicznej Gaszowic pojawiły się książki, które możecie Państwo zabrać ze sobą do  domu, albo komuś podarować. Książek nie trzeba zwracać.

bookcrossing1

Po przeczytaniu  można ją zwyczajnie "podać dalej". Miłego dnia z lekturą.

17 czerwca 2016 r. o godz. 18.00 zapraszamy do Ośrodka Kultury "Zameczek" w Czernicy. Będzie bardzo ciekawie i intrygująco, a to za sprawą niezwykłego spotkania w nietypowym miejscu. Nasz gość - Pan Dariusz Zalega, reżyser filmu "Zbuntowany Śląsk" opowie o swojej pracy i doświadczeniach reżyserskich. Na prelekcję oraz projekcję filmu zapraszamy do starych budynków gospodarczych tzw. tuczarni na terenie OK "Zameczek".

noc swietojanska

Zapraszamy wszystkich mieszkańców województwa śląskiego do udziału w cyklu bezpłatnych warsztatów z narzędzi ICT.

Dlaczego?

Zaprezentowane podczas warsztatów praktyczne możliwości wykorzystania nowoczesnych technologii wskażą jak za pomocą nich można osiągnąć sukces w biznesie, otworzyć drogę do kariery zawodowej, zapewnić dostęp do informacji w każdym miejscu lub oszczędzić czas.

Dla kogo?

Warsztaty kierowane są do wszystkich osób z terenu województwa śląskiego, które są zainteresowane poszerzaniem swojej wiedzy z zakresu wykorzystania nowoczesnych technologii w życiu codziennym i zawodowym oraz posiadają podstawowe umiejętności obsługi komputera.

Tematy i terminy:

21.05.2016r. (sobota)– GOOGLE AdWords -szczegóły

18.06.2016r. (sobota)– GOOGLE Analytics -szczegóły i rejestracja

25.06.2016r. (sobota)– Bezpłatne narzędzia marketingu internetowego -szczegóły i rejestracja

26.06.2016r. (niedziela)– Płatna reklama na Faceboook od podstaw -szczegóły i rejestracja

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Gdzie?

Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego,

ul. Powstańców 34, Katowice – sala 205

Warsztaty realizowane są w ramachRegionalnego programu promocji społeczeństwa informacyjnego

W ramach rozstrzygniętego  konkursu, organizowanego z programu Działaj Lokalnie IX (2016), realizowanego przez Fundusz Lokalny RAMŻA, zostało przyznanych osiem dotacji dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z obszaru powiatu rybnickiego na łączną kwotę 41 800zł.

W tym roku najlepsze projekty społeczne, które otrzymały grant na ich realizację dotyczą m.in. tworzenia przestrzeni publicznej przyjaznej społecznościom lokalnym, integrowaniu i aktywizacji mieszkańców wokół dobra wspólnego oraz poprawie jakości życia tj. szerokiej oferty usług społecznych mających na celu pobudzaniu aspiracji rozwojowych i budowania lokalnego kapitału społecznego. Laureatami tegorocznego konkursu zostali realizatorzy z czterech gmin z obszaru powiatu rybnickiego:

- Stowarzyszenie Pomocy "Feniks" (Czerwionka-Leszczyny) za projekt: Zachowanie ze smakiem, czyli poznajemy smaki świata oraz zasady savoir-vivre;  dotacja - 6000zł;

- Stowarzyszenie Redukowania Bierności (Czerwionka-Leszczyny) za projekt: Aktywni na oKOŁO ;  dotacja – 6000zł;

- Grupa nieformalna mieszkańców pn. grupa wsparcia (Gaszowice) za projekt: Mali giganci; dotacja – 5920zł;

- Ochotnicza Straż Pożarna w Bogunicach (Lyski) za projekt: Przycisk Życia w Bogunicach; dotacja – 5300zł;

- Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk (Czerwionka-Leszczyny) za projekt: Przyjechało do Nas Kino; dotacja – 5300zł;

- Grupa nieformalna mieszkańców pn. Miłośnicy kickboxingu (Czerwionka-Leszczyny) za projekt: BROŃ SIĘ - lokalny projekt zajęć z samoobrony dla mieszkańców gminy Czerwionka – Leszczyny; dotacja – 5300zł;

- Grupa nieformalna mieszkańców pn. Rada Sołecka Szczerbice (Gaszowice) za projekt: Wrota czasu; dotacja – 4280zł;

- Grupa nieformalna mieszkańców pn. Razem dla Dzieci (Świerklany) za projekt: Spotkania pokoleń; dotacja – 3700zł.

Realizacja niniejszych projektów będzie przebiegała w okresie od czerwca do grudnia bieżącego roku. W imieniu fundacji RAMŻA oraz realizatorów poszczególnych projektów, zachęcam mieszkańców gmin powiatu rybnickiego do śledzenia stron internetowych i/lub funpagów na portalach społecznościach np.  Facebook  wymienionych organizacji oraz włączania się w realizację inicjatyw społecznych.

Grantobiorcom życzymy jednocześnie powodzenia w realizacji projektów społecznych oraz dalszego rozwoju w działaniach lokalnych.

Działaj lokalnie

Działaj lokalnie

Zapraszamy organizacje z terenu gminy do pokazania swojej działalności, talentu rękodzielniczego itp. na stoisku wystawienniczym podczas organizowanej przez Stowarzyszenie LYSKOR Nocy świętojańskiej. Impreza odbędzie się w dniu 24 czerwca 2016 r. w Pstrążnej nad stawami pp. Białeckich. Chętne organizacje pozarządowe, Koła Gospodyń Wiejskich itp. proszone są o dokonanie zgłoszenia poprzez wypełnienie Karty Zgłoszenia Wystawcy najpóźniej do dnia 17 czerwca 2016 r. Regulamin stoisk wystawienniczych oraz Karta Zgłoszenia.

Informacji o organizowanej wystawie udzielają pracownicy biura Stowarzyszenia od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00 pod numerem telefonu (32) 440-76-01.

 

scooby doo

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach informuje, że IMiGW - PIB CBPM Oddział w Krakowie wydało ostrzeżenie meteorologiczne nr 51 z dnia 01.06.2016 r. dotyczące możliwości wystąpienia w dniu dzisiejszym burz z gradem.

Treść ostrzeżenia (pdf).

SEKAP
Rządowe Centrum Legislacji
Epuap
Subregion Zachodni