W minioną sobotę, 25 marca odbył się VI Turniej Piłki Siatkowej Samorządowców. Drużyny z każdej gminy wraz z drużyną Powiatu Rybnickiego zmierzyły się w systemie „każdy z każdym” na hali sportowej Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach. Zawody rozpoczął krótkim wstępem Starosta Damian Mrowiec życząc wszystkim dobrej zabawy.

Wszyscy w bojowych nastrojach pokazali wysokie umiejętności sportowe i wzajemnie się dopingowali, a cały turniej rozegrano w duchu fair play i w atmosferze dobrej rozrywki. Po zaciętej walce, na szczycie podium uplasowała się drużyna Gminy Gaszowice, drugie miejsce przypadło Gminie Świerklany, która przywiozła ze sobą wiernych kibiców, a na III pozycji stanęła drużyna Gminy Czerwionka-Leszczyny, którą dopingował również Burmistrz Wiesław Janiszewski. Zaraz za podium uplasowała się drużyna Powiatu Rybnickiego, na V miejscu Gmina Jejkowice, a VI miejsce zajęła Drużyna Gminy Lyski. Zwycięska drużyna z Gminy Gaszowice wystąpiła w następującym składzie: Barbara Watoła - kapitan, Paweł Bugdol, Marek Masarczyk, Krzysztof Lorek, Piotr Górecki, Szymon Korbel, Mirosław Pytlik.

Sędziowie przyznali również dwa wyróżnienia: dla Najlepszego Zawodnika - został nim Marek Masarczyk z Gminy Gaszowice oraz dla Najstarszego Zawodnika, Mariana Kotyrba z Gminy Świerklany. Na zakończenie Starosta Rybnicki pogratulował doskonałej gry, podziękował za obecność i zaangażowanie oraz razem z pozostałymi organizatorami wręczył zwycięzcom puchary i dyplomy uczestnictwa.

Zwycięskiej drużynie serdecznie gratulujemy pięknego wyniku, a wszystkim graczom świetnego widowiska.

SEKAP
Rządowe Centrum Legislacji
Epuap
Subregion Zachodni